Friday, June 29, 2012

ÖRGÜ BEBEK YELEĞİ VE PATİK TAKIM. (BABY VEST- Knitting Baby Shoes) Bu yeleğin örneğini dükkana gelen bir hanımdan aldım  fotoğrafını çekmeme izin verince bir iki kare  çektim.

 Örnek oldukça yaygınmış ben ilk kez gördüm büyük bayan yeleği örüyorlar  ince tiftik iplerle  .


 deneyen oldumu  bilmiyorum  bağcık yada düğme yerine cırt diktim:) daha kullanışlı olacağını düşünüyorum.


 yeleği bütün ördüm sonrasında omuzlarını tığlayıp birleştirdim.  Oradaki atkılar da tranzandan  alt kısma zincir ile iniyoruz ve zinciri sıkiğne ile doldurup tekrar yukarı çıkıp o trabzanın başına sabitliyoruz.   Ben çocuk yeleği ve iki renkli yapmaya karar verip uyguladım,orjinal modelde etek uçları kol kenarları ve önlerde trabzan yapılmış,  etek  kısmını şişe ilmek  alarak yaka ve kolları da ayrıca örüp diktim.Yeleklerde fermuarı çok sevdiğim için yine  kullandım daha öncede  pembe yelekte kullanmıştım  

BURADA

   Örnek çok kolay  tamamı tığla trabzan  yapıyorsunuz  sayılarını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. ben  aynen uyguladım yakın  fotoğraflardan anlıyabileceğinizi düşünüyorum.

 Alışverişe  gelen bir hanım çok beğenip örneği nasıl yaptığımı sordu  ,yakından görünce de tepksi süperdi:)))) aaaaaa benim dışarı sipariş yaptığım yelek örneği, hiç çocuk yeleği  olabileceği hemde iki renkli aklıma gelmedi,sonrasında epeyce güldük:)))

   Bir ara daha farklı bir görüntüyle gelecek bu örnek sizlere  ama  kışa doğru malum  polis oğluşun nişan hazırlıkları var   ciciler hazırlıyorum temmuz sonuna doğru yayınlarım:))

 Beyaz ip :ALİZE şekerim.

mavi ip :NAKO rekor

tığ:3(demir)

şiş:4,5

1,5-2 yaş için uygundur.

Lastiklerde ip iki kattır,ince olduğu için tığla yapılan yerlere tek kat uyum sağlamadı.

 yapmak isteyenlere anlatım yeterlidir sanırım

(yapıp yayınlamak isteyenler kaynak gösterme nezaketinde bulunurlarsa mutlu olurum)

 örmesi zor gelir diyenlerde satın alabilir emeksensin.com/ örgüçantam  üst sağdan TIK TIK :)

No comments:

Post a Comment